Zacznijmy od tego, co to jest teraz, a tak konkretniej ile trwa „teraz”.

W momencie czytania tego tekstu widzimy słowa z przeszłości, tak jak gwiazdy, które możemy zaobserwować na bezchmurnym niebie są przeszłością. Światło potrzebuje czasu, by dotrzeć do naszego oka. Dodatkowo nasz mózg potrzebuje kolejnej dawki czasu, by przeanalizować to, co widzimy i by zinterpretować figury złożone z pikseli w litery, a te w słowa, by na końcu uzyskać zdanie. Jednak pomimo faktu, że cały otaczający nas świat to przeszłość (niedaleka, lecz jednak przeszłość) przyjęliśmy, że to właśnie to jest teraźniejszość. A jej długość zależy od naszego poczucia upływającego czasu.

Przeprowadzone wielokrotnie badania wskazują, że podczas oczekiwania na nagrodę człowiek odczuwał upływający czas szybciej, niż osoba, która w tym samym czasie pracowała.

Osoba oglądająca horror będzie postrzegać teraźniejszość za coś dłuższego od osoby delektującej się właśnie komedią. Tak samo jest podczas wykonywania czegoś po raz pierwszy albo nauki. To dlatego czas dla dzieci płynie wolniej niż dla dorosłych. I zawdzięczamy to wszystko ewolucji. Adrenalina w krwi naszych przodków podczas odczuwania strachu w trakcie polowania pozwalała na dokonywanie lepszych decyzji by przeżyć, a w trakcie nauki ułatwia przyswajanie wiedzy, która mogła okazać się przydatna np. w przyszłych polowaniach.

montaż monitoringu
montaż monitoringu

A co ma z tym wspólnego monitoring?

W trakcie oglądania horroru odczuwamy upływ czasu wolniej, ale jesteśmy zestresowani. W zrelaksowaniu się pomoże nam przebywanie we własnym, dobrze strzeżonym domu. Skontaktujmy się z zaufaną firmą oferującą montaż monitoringu. Zapewnijmy sobie dobrą ochronę we własnych „czterech ścianach”. Możemy pracować w domowym biurze, delektując się dźwiękami natury i jej widokiem w oknach, jednocześnie odpoczywając. Jesteśmy świadomi chwili, która dla nas jest przyjemnie dłuższa niż dla pozostałych ludzi. Czas płynie dla nas wolniej, a więc możemy powiedzieć, iż po prostu żyjemy dłużej.

Join the Conversation

1 Comment

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Po prostu super. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i często tu zaglądał by poczytać nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *