Instalacja monitoringu Kraków – dlaczego jest tak ważna?

Coraz częściej widzimy na prywatnych domach bądź firmach kamery monitoringu. Dlaczego jest on aż tak bardzo popularny? Zwłaszcza w takich miastach jak Kraków monitoring jest bardzo przydatnym narzędziem, zarówno po jak i przed kradzieżą (ale nie tylko).  

Monitoring firmy Kraków

Wiele firm posiada zainstalowany system CCTV. Jednak to wśród tych najprężniej rozwijających się odsetek zabezpieczonych przez kamery jest największy. Dlaczego? Oto najważniejsze powody: 

Monitoring Kraków
Monitoring Kraków

Po pierwsze: w przypadku włamania, kradzieży czy dewastacji mienia odnalezienie sprawcy, dzięki monitoringowi, jest dużo łatwiejsze. Obraz z kamer może znacząco ułatwić odnalezienie sprawcy. Dodatkowo, w przypadku nieszczęśliwego wypadku, który niekoniecznie wydarzył się na terenie firmy ustalenie przebiegu zdarzeń jest dużo łatwiejsze. To samo tyczy się bójek. Z kolei dużo łatwiej jest nakryć kogoś na gorącym uczynku, dzięki czemu znacząco skraca się czas reakcji ochrony, a szanse na złapanie sprawcy znacząco się zwiększają. 

Będąc przy ubezpieczeniach, warto im się bliżej przyjrzeć. Dużo łatwiej uzyskać ubezpieczenie posiadając sprawny monitoring. Ubezpieczyciele są chętniejsi na ich udzielenie, gdy wiedzą, że firma jest pod stałym wzrokiem kamer. 

Po trzecie: kontrola pracy. Koniec z udawaniem przez pracownika, że wykonuje on swoją robotę. Mało któremu z podwładnych spodoba się ten pomysł, jednak monitoring jest jednym z lepszych narzędzi kontroli osób zatrudnionych, zwłaszcza poprzez sposób zdalny, będąc np. na urlopie. Dzięki systemowi CCTV na bieżąco będziemy informowani, kiedy dokładnie przychodzą pracownicy, ile trwa ich przerwa i czy ich praca jest wykonywana z należytą starannością. Należy pamiętać, żeby poinformować pracowników o tym, że ich ruchy są rejestrowane. 

Montaż monitoringu – jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania?

Często fraza instalacja monitoringu Kraków jest wyszukiwana w wyszukiwarkach internetowych z jeszcze jednego powodu: kamery zabezpieczają firmę przed pomówieniami. Niektórzy odwiedzający mogą oskarżyć pracownika (bądź całą firmę) o coś, czego nie zrobił, przykładowo chamska i jakościowo niska obsługa. Nagranie pomoże nam dociec, czy to, o co oskarża się zatrudnioną osobę jest prawdą, czy nie. 

I najważniejszy argument za zamontowaniem monitoringu w firmie: informacja, że “wielki brat patrzy” jest bardzo dobrym sposobem zapobiegawczym wszelakim działaniom niepożądanym. Możliwość zostania nakrytym skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei czy chuliganów, a klient czy pracownik chętniej odwiedza zakład pracy wiedząc, że zawsze może liczyć na zarejestrowany obraz z systemu CCTV. Natomiast sam właściciel może spać spokojniej wiedząc, że wszystko ma pod kontrolą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *