Zszywacze pneumatyczne – z czym to się je?

Zszywacze najczęściej są kojarzone z zszywaczami biurowymi, gdyż większość ludzi ma właśnie z takimi do czynienia na co dzień. Jednak lista rodzajów zszywaczy jest znacznie dłuższa. Różne typy swoje zastosowanie znajdą podczas wszelkich prac majsterkowych, jak i np. tapicerowania.  

Zszywacze ręczne 

Przyrządy te nie wymagają zewnętrznego zasilania – wystarczy napełniać magazynki na zszywki. Narzędzia te są także wyjątkowo szybkie i precyzyjne. Dzięki temu zszywacze te możemy napotkać prawie wszędzie, począwszy od zakładów tapicerskich na gospodarstwach domowych kończąc. Zszywacz DUO-FAST HT550 to wzorowy przykład tego, jak powinny wyglądać zszywacze pneumatyczne. To doskonale nadające się do mocowań delikatnych materiałów narzędzie jest wykonane w całości z metalu waży jedynie 900 gramów, a magazynek mieści aż 168 zszywek. 

Zszywacze
Zszywacze ręczne

Zszywacze gazowe

W budowie takich narzędzi wyróżnia się magazynek na zszywki, akumulator i zbiornik na gaz, najczęściej zwany nabojem. Pojemności wspomnianych komponentów zależą od producenta, przykładowo zszywacz IM 200 to produkt od PASLODE, który trzeba naładować dopiero po stu pięćdziesięciu mocowaniach, ponieważ tyle zszywek mieści magazynek. Nabój z gazem to aż 1800 użyć, a akumulator wystarczy nawet na 4000 mocowań zanim trzeba będzie go naładować. Samo narzędzie jest proste w obsłudze i lekkie, a regulowana końcówka lufy umożliwiająca jak najdokładniejsze precyzyjne mocowania to także jeden z licznych atutów tego zszywacza. 

Zszywacze pneumatyczne 

Ich główną cechą jest konieczność ciągłego podpięcia do źródła sprężonego powietrza, jednak łatwość obsługi i szybkość pracy wynagradzają tą drobną wadę. Pionierem tutaj jest firma OMER, która oferuje zszywacze pneumatyczne do drewna. Narzędzia tej marki obsługują szeroki zakres rozmiarów zszywek oraz najczęściej mają ułatwiony dostęp do komory wbijania, by usuwanie wszelakich zacięć było znacznie łatwiejsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *